top of page

Sprzedam Bezpośrednio - Agencjom dziękujemy, prosta droga do problemów!

Zaktualizowano: 5 sty 2022


Sprzedaż nieruchomości to duże przedsięwzięcie. Jest rzeczą zupełnie naturalną, że sprzedając chcesz zarobić. Myślisz więc co to za filozofia. Sprzątasz mieszkanie, robisz kilka zdjęć komórką, piszesz ogłoszenie i wstawiasz je na portal sprzedażowy. Ogłoszenie oczywiście kończysz zdaniem "agencjom dziękujemy". I czekasz. Pierwszy telefon zadzwoni prawdopodobnie dość szybko. I będzie to...oczywiście agencja nieruchomości. Grzecznie odmówisz, po czym odbierzesz jeszcze przynajmniej dziesięć takich samych telefonów. Zadzwoni też kilku "pytaczy" i na tym prawdopodobnie na dłuższy czas koniec. Zdarza się też oczywiście, że ktoś jednak przyjdzie obejrzec mieszkanie i będzie nawet zainteresowany kupnem. Zaczniesz zbierać potrzebną dokumentacje i tu mogą spotkać Cię niemiłe niespodzianki, bo na przykład ktoś kiedyś zaniedbał coś we wpisach do księgi wieczystej. To są oczywiście czarne scenariusze, ale zdarzają się niestety wcale nie tak rzadko.

Można oszczędzić sobie wiele nerwów i frustracji oddając sprzedaż w ręce fachowca, którego trzeba jednak wybrać mądrze. Dlaczego nie lubimy pośredników nieruchomości? Bo kojarzą nam się z leniwymi naciągaczami, którzy zanim powiedzą "dzień dobry" już machają nam przed oczami umową, na której główne miejsce zajmuje ich prowizja. Wielu z nich, niestety, gorliwie sobię na taką opinię zapracowało. Ale wielu to nie wszyscy. Może się nawet okazać, że to mniejszość. Poświęć więc chwile na znalezienie dobrego pośrednika, w końcu gra toczy sie o niemałe pieniądze.

Jak zatem znaleźć igłę w stogu siana?

Po pierwsze intuicja. Jeśli pośrednik nie wzbudza Twojego zaufania, odpuść. Prawdopodbnie masz racje i nie wzbudzi on także zaufania u kupujących.

Koniec języka za przewodnika. Nie od dziś wiadomo, że marketing szeptany to najlepsza reklama. Pytaj znajomych, może znają kogos godnego polecenia. Pytaj też nieznajomych, na przykład na forach internetowych.

Dobry pośrednik najpierw się przedstawi, obejrzy twoją nieruchomość i przedstawi Ci plan działania. Być może będa potrzebne drobne zmiany, jak malowanie czy przestawienie mebli. Będziesz mógł zobaczyć inne ogłoszenia tego pośrednika, jego zdjęcia i filmy oraz treść ogłoszeń. Może się też okazać, że Twoja nieruchomość jest warta więcej niż Ci się wydawało i nawet po zapłaceniu prowizji pośrednika zarobisz więcej.

Dobry pośrednik współpracuje z dobrą kancelarią notarialną, dzięki czemu sprawdzi fachowym okiem wszystkie potrzebne dokumenty. Jeśli coś się nie zgadza, będzie czas na wyprostowanie. Na niektóre dokumenty trzeba też trochę poczekać. Jeśli dowiesz się o tym wcześniej będzie czas na ich zdobycie.

Jeśli uda Ci się znaleźć ideał, a to naprawde jest możliwe, podpisz umowę na wyłączność. Dzieki temu przez Twój dom nie będą się przewijać pielgrzymki pośredników i kupujących-oglądaczy. Pośrednik, który wie, że na swojej pracy zarobi on a nie konkurencja włoży dużo wysiłku żeby sprzedać Twoją nieruchomość jak najkorzystniej. Ty też oddając swoją nieruchomość w jedne ręce możesz pośrednika rozliczać z jego pracy i obietnic, które złożył na początku. Sprzedaż może okazać się dla Ciebie dużo mniej stresująca i dużo bardziej bezpieczna. Trzeba będzie oczywiście za to zapłacić, ale godzien robotnik zapłaty swojej.99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page